Czy operacja usunięcia guza w przypadku chonodromalacji rzepki jest operacją inwazyjną?

Witam, czy operacja usunięcia guza w przypadku chonodromalacji rzepki jest operacją inwazyjną? Jakie mogą być powikłania i jaka jest pewność, że problem nie wróci? Proszę o odpowiedź, ponieważ waham się czy podjąć się operacji.. Czym skutkuje nie leczenie?

Za mało wiem o lokalizacji i wielkości zmiany , dlatego nie odpowiem nt. inwazyjności , bo nie wiem jaki jest konieczny zakres operacji. W każdym razie w wieku 24 lat należy poddać się operacji , zż