Czy opisane krwawienie jest miesiączką po łyżeczkowaniu?

Witam!
Doszło u mnie do poronienia w 8 tyg. ciąży. Miałam przeprowadzony zabieg łyżeczkowania. Przez ok. 2 tygodnie miałam krwawienie, które stopniowo ustępowało. Po ok. 2 tygodniach od zabiegu doszło między mną, a partnerem do zbliżenia. Następnego dnia pojawiło się krwawienie.
Czy mogło mieć to związek z odbytym stosunkiem? Czy raczej pojawiła się u mnie w tak krótkim czasie po poronieniu miesiączka?
Z góry dziękuję za udzielenie mi informacji.
Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Prawdopodobnie krwawienie to było związane jeszcze z łyżeczkowaniem. Było to trochę za wcześnie jak na pierwszą miesiączkę, która występuje zwykle po 4-6 tygodniach od zakończenia krwawienia związanego z poronieniem (również jeśli wykonano łyżeczkowanie).
Ewentualnie, jeśli było to skąpe, najwyżej 2-dniowe krwawienie, mogło ono być związane z owulacją. Fakt odbycia stosunku raczej nie miał tu znaczenia.
Pozdrawiam serdecznie!