Czy opóźniająca się miesiączka może być spowodowana stresem?

Mojej dziewczynie spóźnia się okres 11 dni, wcześniejszy cykl miesiączkowy zaczął się 28.05 ,a 06.06 współżyliśmy. Prezerwatywa raczej nie pękła bo widziałbym a sprawdzam przy zmianie pozycji. W ostatnim czasie miała dużo stresu ,nie ma apetytu i bierze jakieś tabletki ? Może to być spowodowane tym? Czy jak nie na okresu to powinna czuć ,że jest coś nie tak jakieś mdłości ? Czy coś innego ? Miała koło pół roku w miarę regularne cykle ,może się to rozregulować i przedłużyć ? Właśnie raz zemdlała i później miała jakieś badania w szpitalu ale nic nie wykazało (gdyby była w ciąży to powinno wykazać?). Mamy nadzieję że to tylko rozregulowany okres. Bardzo bym prosił o odpowiedzi :(

Lek. Paweł Szadkowski

Stres jak najbardziej może wpływać na wydłużenie cyklu i nieregularne cykle. Podobnie dieta, nadmierna aktywność fizyczna, leki. W szpitalu u kobiet w wieku rozrodczym przy niewyjaśnionych objawach czasem slrawdza się bHCG, więc raczej "wykryliby" ciążę.