Czy oprócz podwyższonego wydzielania adrenaliny i noradrenaliny może być też podwyższony poziom kortyzolu?

Czy też w guzach chromochłonnych i guzach endokrynnych może być podwyższony poziom kortyzolu. Bo hormony adrenalina i noradrenalina jakoś współdziałają ze sobą ale nie wiem czy też kortyzol ma swój udział w objawach. Czy oprócz podwyższonego wydzielania adrenaliny i noradrenaliny może być też podwyższony poziom kortyzolu?.

Aleksander Ropielewski

W guzie chromochłonnym nie występuje nadmierne wydzielanie kortyzolu.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski