Czy opryszczka wargowa może powodować stan podgorączkowy?

Witam, czy rozległa opryszczka wargowa może wywoływać ogólne objawy typu stan podgoraczkowy, powiększenie węzłów chłonnych, ból głowy? Wiem że lęk herivan zapobiega pojawienie się opryszczki gdy poda się go odpowiednio wcześnie, a czy gdy opryszczki już się pojawią ma wpływ także na szybsze gojenie? Czy lekarz może wystawić zwolnienie z powodu oprysczki?

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy jak jest zlokalizowana . Konieczna ocena przez lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć