Czy opuchlizna dziąsła ma coś wspólnego z leczonym zębem?

Witam, dwa tygodnie temu miałam otwartego zęba, dolna lewa 7 i włożone w niego "lekarstwo" (20 grudnia), ząb najprawdopodobniej był kiedyś leczony kanałowo, ale teraz będę miała go leczonego jeszcze raz, ząb nie bolał, po prostu musiałam wymienić plombę. W 1sze świeto wypadł mi kawałek lekarstwa, a dziś (2 styczeń) spuchło mi dziąsło wokół tego zęba i mam opuchniętą twarz, odczuwam lekki ból. Jutro idę do lekarza, ale czy to ma coś wspólnego z tym zębem?

Witam,
jest możliwe, że podane przez Panią dolegliwości są związane z leczonym zębem. Warto ocenić podczas wizyty u stomatologa czy dziąsło nie zostało podrażnione przez opatrunek (lekarstwo) lub ostry fragment zęba. Może być też tak, że założone lekarstwo do wnętrza zęba podrażniło tkanki wokół korzeni leczonego zęba.
Pozdrawiam