Czy opuchlizna na szyi może świadczyć o zapaleniu węzłów chłonnych?

Wczoraj najwyraźniej się przeziębiłem miałem katar i zatkany nos jak również byłem bardzo ospały, jednak w nocy spuchł mi obszar na szyi pod uszami przy końcu szczęki z prawej strony. Sam z siebie nie boli dopóki nie zacznę go uciskac Przeczytałem że to zapalenie węzłów chłonnych. Wszystkiemu towarzyszy stan podgorączkowy, ale nie boli ani gardło ani głowa. Czy mam się z tym spieszyć do lekarza?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć