Czy opuchlizna palca tydzień po złamaniu jest normalna?

Ponad tydzien temu uderzyłem się mocno w palec. Palec spuchł i nie mogłem go zginać. Byłem u lekarza, który stwierdził jedynie zbicie. Palec nie jest złamany. Zalecił stosowanie szyny zimmera i zimne okłady. Po upłynięciu tygodnia palec jest nadal opuchnięty i boli jak go zginam. Nie dam rady go zgięć do końca. Czy jest to niepokojące i długo utrzymująca sie opuchlizna w tym wypadku jest czymś normalnym i warto wybrać sie do lekarza. Czy może jeszcze poczekać. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Mgr Ewa Dyjecińska Podologia

Urazy palców, są to urazy bardo źle się gojące. Niestety nawet nieduży uraz może spowodować obrzęk od 2 do 4 tygodni. Trzeba pamiętać, że to stopy noszą nasz cały ciężar.