Czy opuszek palca zarośnie skórką po odcięciu?

Mój mąż nożem odciął sobie dużą część opuszka palca - kciuka bez odsłonięcia kości. Lekarz stwierdził, że doszło do amputacji paliczka dystalnego i założył na palec 4 szwy i wypuścił męża do domu bez żadnych zaleceń. Podczas wizyty w poradni chirurgicznej okazało się, że zaczęła jakaś ropa się zbierać. Lekarz oczyścił ranę, przepisał antybiotyk.Czy ten opuszek zarośnie skórką, czy potrzebna jest jakaś dodatkowa interwencja, bo całe że tak napiszę "mięso" jest na wierzchu.

Witam. Takie częściowe amputacje to dość częsta sprawa. Rana goi się przez ziarninowanie a następnie naskórkowanie, co niestety trwa dość długo. To "mięso to właśnie ziarnina.

Dr n. med. Marek Rawski

Szanowna Pani, Zranione miejsce nigdy nie pokryje sie samoistnie skórą, natomiast wyziarninuje z pozostawieniem blizny.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg