Czy organizm może przyzwyczaić się do picia lnu?

Witam, Chciałam się zapytać czy pijąc len (mam problemy z wypróżnianiem), organizm może się do niego przyzwyczaić tak jak, np. do leków i innych "wspomagaczy" i przestać działać ?

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Mgr Olga Marzol Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie,

Jak najbardziej jest to możliwe. W takim przypadku warto zwiększyć dawkę, lub na jakiś czas odstawić len (na miesiąc) i spróbować innego preparatu - np. mielone siemię lniane dodawane do posiłków.

Można jeszcze zaopatrzyć się w pitne probiotyki - są to zdrowe bakterie, które zasiedlając nasz układ pokarmowy, wspomagają pracę jelit.

Mam nadzieję, że moja odpowiedź okaże się pomocna.

Pozdrawiam,

Mgr Olga Marzol