Czy organizm może sam poradzić sobie z nowotworem?

Witam. Czy to prawda że organizm ma możliwość sam na etapie promocji nowotworu jeszcze go cofnąć? I czy każdy nowotwór?

Prawdą jest, że działanie układu immunologicznego ma na celu nie tylko z zagrożeniami płynącymi z zewnątrz. Niszczy on także własne komórki nowotworowe, w ten sposób chroniąc nas przed tą straszną chorobą. Codziennie powstają w organizmach żywych komórki, z których może rozwinąć się nowotwór. To nie oznacza, że możemy przestać leczyć pacjentów i obserwować, czy sobie sami poradzą w tej nierównej walce.