Czy organizm musi się przestawić na mniejszą dawkę leku na przepuklinę?

Witam serdecznie. Wykryto u mnie przepukline rozworu przełykowego. Biorę helides. Przez pierwszy miesiąc helides 40 i było nawet ok. Teraz zaczęłam brać helides 20 i niestety objawy takie jak ciagly ucisk żołądka ciagly glud powróciły. Czy organizm musi się przestawić na mniejszą dawkę. Czy poprostu jest zaslabe. Borykam się również z nerwica i tego typu objawy się jeszcze nasilily.

Lek. Michał Lenard

Jeżeli zmniejszyła Pani dawkę leku z powodu zaleceń swojego lekarza, najlepiej będzie jak skonsultuje z nim Pani swoje objawy. Jeżeli zaś to była Pani decyzja bez uzgodnienia z lekarzem, to powinna Pani wrócić do poprzedniej dawki leku. Pozdrawiam!