Czy organizm nie toleruje leku Lamitrin?

Witam Po 5 latach stosowania DEPAKINE CHRONO 300 z uwagi na wysoki przyrost ciała 7 dni temu lekarz zamienil lek na 100 mg rano i 100 mg wieczorem. Biorę od 8 dni, w 4 dniu wystąpily objawy: znaczne pobudzenie nerwowe, placzliwość, dziwne myśli, rozkojarzenie, brak apetytu i koncentracji bezsenność Czy jest to związane z przystosowywaniem sie organizmu na nowy lek i mniejsza dawke ? Czy może też nie toleruje leku LAMITRIN.

W trakcie zmiany leczenia, w jej początkowym etapie może dojść do przejściowego pogorszenia stanu psychicznego. Z uwagi na inny mechanizm działania tych leków efekty działania lamotryginy mogą pojawić sie dopiero po kilkunastu dniach. Czasu także potrzeba na adaptacje Pani organizmu do nowej substancji. Nie należy porównywać dawek różnych leków, nie są one równoważne. Dawka 200mg nie jest wcale dawką małą jeśli mówimy o lamotryginie.