Czy organizm przyzwyczai się do luteiny?

Nie miałam 2 miesiace okresu, test był ujemny, wczoraj wybralam sie do ginekologa, wykluczył ciąże i zrobił mi cytologie. Przepisał mi tabletki "Luteine" 50mg doustne, na wywołanie miesiączki, mam brac 3 razy dziennie po jednej, cały tydzień. Problem w tym, że boli mnie brzuch i żołądek po nich, czy można jakos to zwalczyc? Czy moze samo przejdzie jak organizm się przyzwyczai? Kiedy powinna mniej wiecej przyjsc miesiaczka?

Witam serdecznie. Nie wiązałabym dolegliwości żołądkowych akurat z Luteiną. Możliwe iż dolegliwości jaki Pani podaje mają związek ze zbliżającym się okresem. Luteina czy progesteron powinien wywołać menstruację w najbliższym czasie, jednak nie mogę powiedzieć kiedy ponieważ jest to zmienne osobniczo.