Czy organizm przyzwyczaił się do Trittico?

Od kilku lat leczę się na zaburzenia lekowe. Przez ostatni rok biorę oriven 150 mg i trittico 75 mg na noc, jednak od kilku tygodni objawy się nasiliły i lekarz zmienił mi leczenie. Kazał odstawić zupełnie trittico i dołączyć 20 mg bioxetinu. Nowe leczenie biorę od wtorku i od tego tez czasu nie mogę spać w nocy, mam zawroty głowy i zaburzenia akomodacji. Czy może to być po odstawieniu trottico? Czy to minie? Czy mój organizm tak się przyzwyczaił przez rok brania trittico ze teraz nie mogę bez niego spać?

Witam Panią,
Kwestię skuteczności, działania i bezpieczeństwa przyjmowanych
leków powinna Pani skonsultować z lekarzem prowadzącym.
To on zna Pani organizm, historię Pani choroby
i posiada stosowną wiedzę na temat przepisywanych leków.
Niepokojący jest fakt, że zaburzenia lękowe leczy Pani od kilku lat,
a problem wciąż trwa, a „objawy się nasiliły”.
Wnioskuję, że wspomniane zaburzenia lękowe leczy
Pani tylko farmakologicznie.
Powinna Pani jednak wiedzieć, że środki farmakologiczne
nie leczą zaburzeń lękowych i nie rozwiązują Pani problemów,
jedynie tłumią objawy.
Doraźnie, gdy choroba jest zaawansowana i chory nie jest w stanie
funkcjonować, konieczne jest stosowanie środków uspokajających,
obniżające napięcie czy antydepresantów o dodatkowym działaniu
tłumiącym lęk, które sprawiają, że lęki i inne dolegliwości stają się
łatwiejsze do zniesienia.
Jest to jednak leczenie objawowe.
Jeżeli wieloletnie leczenie psychiatryczne nie przynosi pożądanych
efektów, należy pomyśleć o zmianie metody leczenia.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami
zaburzeń lękowych oraz ich uciążliwymi konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani spokój i radość życia.

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl