Czy orzechy są ciężkostrawne?

Witam.Czy orzechy sa ciezko strawne?Po ich spozyciu boli mnie brzuch.Czuje ciezkosc a bardzo lubie orzechy,pestki slonecznika.

Witam serdecznie,

Orzechy owszem są ciężkostrawne i bardzo kaloryczne ze względu na sporą zawartość tłuszczu (ponad 85% składu stanowi tłuszcz) Bogate są jednak w wiele witamin, soli mineralnych oraz w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Ból brzucha może być spowodowany reakcją alergiczną. Orzechy bowiem są silnym alergenem! Proponuje wykonać testy na alergie. Orzechy lepiej zjadać z rana niż np przy kolacji lub przed samym snem. Rano przemiana materii jest szybka i orzechy łatwiej ulegną strawieniu.

w razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Joanna Wasiluk

Witam serdecznie!
Orzechy są źródłem minerałów i witamin (głownie witaminy E).W 28 g orzechów włoskich (niepełna garść) znajduje się około 2,6 g kwasów tłuszczowych omega-3. Dla przeciętnego Nowaka stanowi, to aż 200% zalecanej dziennej dawki spożycia kwasów tłuszczowych omega-3! Proszę uważać na dodatki do orzechów (tj. sól, cukier) oraz orzechy poddane obróbkom cieplnym (np. prażeniu, smażeniu i pieczeniu). Wymienione procesy przyczyniają się do obniżenia wartości odżywczej orzechów i mogą zwiększać ich wartość energetyczną. Orzechy w takiej wersji mogą stać się bombą kaloryczną. Dodatek soli jest szczególnie przeciwwskazany osobom z nadciśnień tętniczym.
Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska