Czy ość mogła wbić się w gardło?

Dzień dobry, mam do Państwa pytanie, otóż wczoraj jadłam na obiad rybę łososia i myślę, że połknęłam ość, ale nie jestem pewna co do tego czy gdzieś się wbiła czy nie. Czuję dziwny ucisk od tamtego mometu w okolicach mostka, klatki piersiowej. Wczoraj za bardzo nic w gardle nie czułam, normalnie mogłam jeść a dzisiaj mam uczcuie jakby jednak gdzieś może na samym dole przełyku czuła dyskomfort albo tam gdzie mężczyźni mają jabłko adama. Kompletnie nie wiem co robić

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!

Tak, ość może wbić się w gardło, jednak w celu weryfikacji czy jest tam na pewno należy udać się na wizytę do laryngologa. Jednak mimo wszystko proszę nie zniechęcać się do spożywania ryb, gdyż są wspaniałym źródłem kwasów omega-3 oraz witaminy D (szczególnie ryby morskie i słodkowodne).

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Ryby z puszki na celowniku
http://katowice.mojdietetyk.pl/artykuly/ryby-z-puszki-na-celowniku.html?c=9