Czy osłabienie i problemy z koncentracją mogą świadczyć o problemie z kręgosłupem szyjnym?

czy chwilowe wrażenie bujania ciała, osłabienie i problemy z koncentracją, dyskomfort w nogach oraz piszczenie w uszach może świadczyć o problemie z kręgosłupem szyjnym? latam po lekarzach, laryngolog stwierdził zapalenie zatok, lecz po leczeniu piszczenie pozostało, osłabienie i wrażenie (sporadyczne) bujania ciała także...przy skręcie głowy w lewo słyszę strzyknięcie kręgów. czasem dochodzi także ból karku przy chodzeniu.mam tego dość bo nie mam tylu sił co kiedyś a trwa to już pół roku...
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Zalecam skonsultowanie dolegliwości z neurologiem. Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa mogą powodować ucisk naczyń krwionośnych zaopatrujących mózg (co może być przyczyną dekoncentracji, zaburzeń równowagi) a także ucisk nerwów wywołując dyskomfort kończyn. Konieczne może się okazać wykonanie dodatkowych badań obrazowych i krwi.
Opisywane dolegliwości nie są jednak charakterystyczne, stąd nie można postawić jednoznacznego rozpoznania bez badania klinicznego.