Czy osłabienie, swędzenie skóry i zaburzenia apetytu u 19-latka mogą być objawem cukrzycy?

Witam.Mam 19 lat,od 3 miesięcy jestem ogólnie osłabiony,mam zwiększone pragnienie,częściej oddaje mocz,swędzi mnie skóra,zaburzenia apetytu.Wyniki z glukometru na czczo to np: 113,107.Peptyd C 0,88,anty-gad <5,anty-ia2 <10.W dniu kiedy robiłem peptyd glukoza wynosiła 96.Krzywa cukrowa i insulinowa wyszła następująco na czczo:81 insulina 5.3 po 1h: 140,4 insulina:44,7 po 2h: 132 insulina:49,6 TSH i elektrolity w normie.Dodam,że cukrzyca jest w mojej rodzinie obecna,mój tata i dziadek mieli tę przypadłość,jestem bardzo szczupły.Cukry przez ostatnie 3 miesiące stopniowo rosły(na czczo jak i po posiłkach).Proszę o sugestie i komentarz.Pozdrawiam. Cytuj

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Generalnie Pana wyniki są w normie. Niestety wynik podany przez glukometr nie jest dokładny i na podstawie pomiarów z glukometru nie można stwierdzić cukrzycy. W takim wypadku warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu aby wykluczyć inne przyczyny Pana dolegliwości (jak anemia, problemy z tarczycą itp.).