Czy osoba bez ciemnego owłosienia i objawów hirsutyzmu może spodziewać się pojawienia objawów w niedługiej przyszłości?

Witam, mam 20 lat i 3 dni temu ginekolog zdiagnozował u mnie zespół policystycznych jajników, uprzedził mnie jakie objawy występują przy PCOS a badania dopiero będę wykonywać . U mnie obraz jajników przy wykonywaniu USG dopochwowym typowy dla PCOS, borykam się także z trądzikiem hormonalnym mocno nasilonym oraz z nieregularnymi miesiączkami lub ich zupełnym brakiem. Jestem osobą bardzo szczupłą. Nigdy nie miałam problemów z owłosieniem, jestem szatynką. Zauważyłam tylko, ze meszek na rękach i nad ustami zrobił się trochę ciemniejszy ale nie są to żadne grube włosy. Bardzo boję się hirsutyzmu. Stąd moje pytanie czy jeśli nigdy nie miałam skłonności do ciemnego owłosienia, nadal nie pojawił się u mnie hirsutyzm to czy może on się jeszcze pojawić? czy występuje u wszystkich kobiet z PCOS? Problemy z trądzikiem hormonalnym zaczęły się u mnie 9 miesięcy temu. Z góry dziękuję za odpowiedz.

Lek. Tomasz Budlewski

Tak może dojść do rozwoju hirsutyzmu i nie
Musi on być związany z PCOS proponuje zgłosić się do endokrynologa