Czy osoba chora na anoreksję ma zwolnienie ze szkoły i pracy?

Czy mając stwierdzony początek rowijającej sie anoreksji, taka osoba ma zwolnienie e szkoły, zajec sportowych i praccy?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli taka osoba wymaga leczenia na oddziale psychiatrycznym, zajęć w ośrodku terapii dziennej lub innej formy pomocy - oczywiście otrzymuje zwolnienie lekarskie na czas leczenia. Jeśli nie korzysta z takich form pomocy, o ewentualnej niezdolności do pracy decyduje lekarz psychiatra prowadzący leczenie i to on wypisuje zwolnienie lekarskie na dany okres czasu.