Czy osoba chora na wirus HIV może zarazić poprzez podrapanie paznokciami po plecach do krwi?

CZY OSOBA CHORUJACA NA VIRUS HIV MOZE CIE ZARAZIC PRZEZ PODRAPANIE PAZNOKCIAMI PO PLECACH DO KRWI?? JAK PROCENTOWO TO WYGLADA JESLI KOBIETA CHORUJE NA HIVA MOZE ZARAZIC PARTNERA UPRAWIAJAC SEX W PREZERWATYWIE?(PREZERWATYWA NIE SPADLA)..JESLI BYL SEX ORALNY ROBIONY PRZEZ KOBIETE POZYTYWNA PARTNER NIE MIAL GUMKI?(JAKI PROCENT SZANSY ZARAZENIA).CHORE NA HIV KOBIETY NIGDY NIE MOWIA ZE SA , DOPIERO PO STOSUNKU.GUMKA MNIE OCHRONILA?.PROSZE O ODP .z gory DZIEKUJE

Lek. Marta Gryszkiewicz

Medycyna to nie totolotek - procentów Panu nikt nie poda, bo zakażenie zależy od zbyt wielu czynników. Jeśli doszło do kontaktu krwi osoby zakażonej z krwią drugiej osoby, to wtedy jest możliwość zakażenia.