Czy osoba chorująca na wrzodziejące zapalenie jelita grubego może rodzic naturalnie?

Dobry wieczór Mam 35 lat od 6 lat choruję na wrzodziejące zapalenie jelita grubego , choroba umiejscowiła mi się w odbytnicy i esicy , dodatkowo w badaniu kardiologicznym stwierdzono u mnie dwupłatkową zastawkę aortalną -BAV Prosze mi powiedzieć czy kobieta z tymi przypadłościami wzjg w dolnym odcinku i tym BAV może rodzić naturalnie? Czy którakolwiek z tych chorób jest jakims przeciwwskazaniem do porodu naturalnego?Czy w związku z wzjg w dolnym odcinku możliwy jest większy ból przy naturalnym porodzie? Czy w związku z BAV mogą wystąpić jakieś komplikacje dla matki i dziecka przy porodzie siłami natury ?Proszę o odpowiedz i z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam odpowiadającego.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna konsultacja lekarza kardiologa i gastrologa i wydanie odpowiednich zaświadczen