Czy osoba, która ma paraliż po udarze mózgu ma szanse na normalne funkcjonowanie?

Czy osoba po udarze mozgu i paraliżem prawej strony ciala ma szanse na normalne funkcjonowanie czy będzie niepeonosprawna?

To bardzo trudne pytanie
Następstwa udaru bywają różne
To zależy od rodzaju udaru, jego wielkości , stopnia uszkodzenia mózgu i następstw; Zależy też od stanu Pacjenta: ogólnej formy, wieku, obciążeń, nastroju
Dużo zależy od rehabilitacji ruchowej, wsparcia emocjonalnego, komunikacji z otoczeniem ; wsparcia Bliskich i Rodziny, jakości opieki
Ważny też wkład wysiłku, zaangażowanie i nastrój Pacjenta i Opiekunów !
Potrzebny czas, wytrwałość i niestety koszty....
Życzę powodzenia
Pozdrawiam

Powrót do zdrowia i sprawności po udarze mózgu zależy w dużej mierze od rozległości, lokalizacji i typu udaru. Duże znaczenie ma też wiek pacjenta. Zawsze jednak należy podjąć rehabilitację, zarówno ruchową, jak i mowy. Na pewno rehabilitacja ułatwi proces zdrowienia, ale o rokowaniach proszę rozmawiać z lekarzem oraz fizjoterapeutą i neurologopedą (logopedą)
Pozdrawiam