Czy osoba, która podczas masturbowania myśli o kobietach powinna zmienić płeć?

Witam mam nie typowe pytanie otóż mam stwierdzone zaburzenia obsesyjno- kompulsywne .W młodszych latach dużo się masturbowałem i oglądałem filmy porno zwłaszcza w wykonaniu lesbijek i sam się masturbowałem udając ze jestem kobietą po zmianie płci i uwodzę drugą kobietę zawsze po uruchomieniu się te myśli ustępowały od miesiąca tego nie robię .Parę dni temu nasza mnie myśl by znowu się masturbować w takim samym wydaniu i zacząłem czytać o mężczyznach którzy zmienili płeć na kobiecą . i Moje pytanie brzmi czy takie zachowanie wskazuję na to że powinienem rozważyć zmianę płci na kobiecą bardzo mnie to jara za przeproszeniem czy po prostu to są zachowania obsesyjno kompulsywne dodam że pracuję z psychoterapełtą

Dzień dobry,

Diagnozowanie transseksualizmu jest procesem wydłużonym w czasie i dotyczącym bardzo wielu aspektów życia - zarówno realnego, psychicznego, jak i seksualnego. Fakt masturbowania się Pana do filmów o lesbijkach oraz to, że "jara" się Pan na myśl o udawaniu kobiety nie są żadnymi przesłankami do działań w kierunku chirurgicznej zmiany płci.
Można powiedzieć, że Pańskie "przebieranki" zawierają w sobie elementy zaburzenia zwanego transwestytyzmem fetyszystycznym, ze szczególnym podkreśleniem słowa "elementy", bo w tym przypadku również należałoby przeprowadzić szczegółową diagnozę.

Bardziej prawdopodobne wydaje się jednak, że sama masturbacja nie wystarcza już Panu, w związku z czym zaczyna ją Pan dodatkowo "wzbogacać" o dodatkowe gadżety, czyli przebieranie się w damskie ubrania i udawanie kobiety. Tego rodzaju praktyki należałoby uznać za szkodliwe, bowiem nie służą one rozładowaniu napięcia seksualnego (a w takim przypadku uważa się masturbację za normę), a wręcz przeciwnie, "nakręcają" Pana do wzbogacania scenariusza masturbacji i eksperymentowania.

Jeśli jest Pan w terapii należałoby o swoich doświadczeniach opowiedzieć terapeucie.

Pozdrawiam.

Witam Pana

Wskazana jest psychoterapia poznawczo-behawioralna jako forma leczenia OCD (nerwicy natręctw).
Pozdrawiam serdecznie