Czy osoba nieradząca sobie ze stresem powinna udać się do lekarza?

Dzień dobry Jeśli podejrzewam u siebie wahania nastrojów, stany depresyjne i nie radzę sobie ze stresem to czy powinnam udać się do psychologa na konsultacje? Chciałabym iść prywatnie-czy wtedy też konieczne jest skierowanie od lekarza rodzinnego?

Dzień dobry!

Tak, właściwym kierunkiem jest psycholog, ewentualnie lekarz psychiatra, w zależności od Pani ustaleń z psychologiem.
Skierowanie nie jest potrzebne.

Pozdrawiam!

Dzień dobry. Zachęcam Panią do skorzystania z wizyty u psychologa. Istnieje bardzo dużo skutecznych technik wspomagających umiejętność radzenia sobie ze stresem i czasem wystarczająca jest doraźna pomoc. Umawiając się na wizytę prywatnie nie jest wymagane skierowanie. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

Witam Panią
Tak. Jeżeli zauważa Pani coś niepokojącego w swoim funkcjonowaniu,
i występują trudności z efektywnym radzeniem sobie ze stresem,
należy jak najprędzej skonsultować problem z psychologiem.
Zachęcam Panią do spotkań terapeutycznych, podczas których odzyska
Pani równowagę wewnętrzną, zdobędzie Pani umiejętność radzenia sobie
z emocjami, ze stresem i trudnymi sytuacjami, a także odzyska Pani
radość życia.
Na wizyty prywatne do psychologa nie potrzebne jest skierowanie.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, aby skorzystać z pomocy psychologa prywatnie, nie jest potrzebne skierowanie. Skierowanie jest potrzebne w przypadku korzystania z pomocy NFZ. Może wydać je lekarz psychiatra lub rodzinny. Psychoterapia to skuteczna metoda aby nauczyć radzić sobie ze stresem. Warto również zastanowić się na konsultacji z psychologiem, w przypadku podejrzenia zaburzeń depresyjnych, czy skorzystać z wizyty u lekarza psychiatry.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl