Czy osoba o wadze 95 kg może przystąpić do operacji zmniejszenia żołądka?

Wiem że kilogramy nie decydują o operacji. Za mną długie lata diet bezskutecznych przez otyłość rozwinęły się choroby takie jak Hashimoto oraz insulinoopornosc lekarz rodzinny rozkłada ręce ponieważ pojawia się rónawracająca anemia. Moja waga dosiegala 105kg w tej chwili jest 93 i spowrotem wzrasta więc dlatego pytam czy jest to kwalifikacja do operacji zmniejszenia żołądka?

Witam serdecznie,

uważam, że kwalifikuje się Pani do operacji jednak decyzje może podjąć dopiero lekarz po wnikliwym wywiadzie.
Nie mniej jednak namawiałabym Panią do podjęcia odpowiedniej próby odchudzana bez operacji. Zastanawiam się czy była Pani pod opieką dietetyka czy wcześniejsze nieudane próby zgubienia kilogramów były na własną rękę?

Jeżeli chciałby Pan podejść do sprawy profesjonalnie to proponuje ułożenie indywidualnej diety. Wymaga to jednak zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym celu zaprosiłabym Pana na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pan z Warszawy prowadzę również konsultacje online.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk