Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy osoba odczuwająca nudności i złe samopoczucie powinna przestać stosować lek Escitalopram?

Witam, od razu przejdę do sedna sprawy, zacząłem leczyć się na dda i depresję lekiem escitalopram 10mg, biorę po pół tabletki a moje pytanie dotyczy mojego odczucia po nich. Kiedy tylko wezmę pół tabletki po 20 minutach łapie mnie dziwne uczucie, coś jakbym pił alkohol, pojawiają się nudności i czuję się bardzo źle, i o to moje pytanie, czy jest to normalnie czy powinienem przestać brać lek? Biorę go od tygodnia, mam 21 lat a lekarz przepisał go jako pomoc w terapii.
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 1 tydzień temu

Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?

Depresja bardzo utrudnia funkcjonowanie osoby w środowisku zawodowym, społecznym i prywatnym. Trzeba wiedzieć, kiedy jest moment na zgłoszenie się do specjalisty. O tym opowiada lekarz Zofia Antosik.

Dobry Wieczór Panu,

Z Pana relacji wnioskuję, że Pana organizm zdecydowanie oporuje przeciwko farmakoterapii.
Zalecałabym Panu, by skonsultował Pan opisane symptomy polekowe
z lekarzem...

Z mojej strony zachęcałabym Pana, by rozważył Pan podjecie psychoterapii, która nie powoduje skutków ubocznych i leczy przyczyny chorowania.

Jedynym "skutkiem ubocznym" psychoterapii, dla Pana byłby dobrostan fizyczny i psychiczny, czego serdecznie Panu życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety