Czy osoba otyła może zachorować na anoreksję?

Witam ! Moje pytanie dotyczy zaburzeń odżywiania . Moja córka ma 18 lat waży 92 kg i ma 173 wzrostu. Od zawsze dużo jadła i mało się ruszała. Ale w ostatnim czasie zauważyłam dziwne zachowania. Przeszkadza jej że jest otula. Nawet cieszyłam się że chce coś zmienić. Ale ograniczyła sporo jedzenie i cały czas mówi o kaloriach i je oblicza. Martwię się. Stąd kije pytanie: czy osoby tyle mogą zachorować na anoreksję , zaburzenia odżywiania itp ? I po jak długim czasie widać chorobę . Proszę o odpowiedź dziękuję

Witam serdecznie,

oczywiście, że osoba otyła może zachorować na anoreksję lub inne zaburzenia odżywiania. Na początku może zaczynać się bardzo niewinnie = liczenie kalorii potem rezygnacja z posiłków, głodzenie się itp. Proszę obserwować zachowanie córki. Jeżeli widać że szybko chudnie, nie jada wspólnych posiłków a w samotności, unika jedzenia to proszę odbyć z nią poważną rozmowę a najlepiej udać się do psychologa

Pozdawiam