Czy osoba paląca papierosy ma ciężki oddech?

Dobry wieczor ja mam takie pytanie , mam 21 lat i od kilku dni mam ciężki oddech nie wiem czy to od palenia papierosow czy od stresu boli mnie tez lekko po lewej stronie pod klatka , żebrami nie wiem co robic i co jest grane mama twierdzi ze bol pod klatka mogą byc nerwobole ale ciezki oddech to chyba nie od tego wiec chcialbym sie zapytac co robic :(

Dzień dobry. Zachęcam Pana do kontaktu z lekarzem internistą w celu sprawdzenia ewentualnych przyczyn po stronie medycznej. Jeżeli okaże się, ze wyniki nie wskazują na nieprawidłowości, warto udać się na konsultację z psychologiem. Być może przyczyną jest zmniejszona odporność na stres i celowe byłoby wzmocnienie umiętności radzenia sobie z nim, obecnie i w przyszłości. Pozdrawiam.