Czy osoba, u której stwierdzono osobowość chwiejną emocjonalnie może zostać w przyszłości pielęgniarkę?

Witam, Czy osoba u której stwierdzono osobowość chwiejna emocjonalnie może zostać w przyszłości pielęgniarka i pójść na takie studia. Dodam, że ta osoba jest po próbie samobójczej i kilku hospitalizacjach w szpitalu psychirycznym. Jest też trochę nieśmiała. Czy dałaby sobie radę na tych studiach?

Dzień Dobry Pani,

Żeby zostać pielęgniarką potrzebna jest umiejętność bycia pomocną, troskliwą i wspierającą dla osób go potrzebujących.
Bardzo zalecane byłoby dla Pani podjęcie regularnej psychoterapii, co w trakcie jej trwania pozwoliłoby Pani podjąć słuszną decyzję.

Życzę Pani pomyślności i powodzenia,
Irena Mielnik-Madej