Czy osoba w ciąży może jeść musztardę z gorczycą?

Dzień dobry, W internecie znalazłam informację, że spożywanie gorczycy czarnej przez kobietę w ciąży może spowodować nawet promienie, gdyż rozgrzewa ona silnie naczynia krwionośne, szczególnie w miednicy. Jak to się ma do spożywania np.musztardy francuskiej, której jednym że składników jest czarna gorczyca? Czy aby faktycznie zaszkodzić dziecku potrzebna jest duża jej dawka bądź regularne spożywanie, czy już niewielki dodatek np.do grilla stanowi zagrożenie?

Adam Głuszak

Witam.
Niewielki dodatek musztardy nie zaszkodzi w ciąży, a może dodać smaku.
Pozdrawiam