Czy osoba w ciąży może stosować maść Dermovate?

Dzien dobry, Jestem w piatym tygodniu ciazy i dostalam uczulenia w miejscach intymnych. To nie pierwszy raz i do tej pory stosowalam na to masc dermovate 0,5mg/g ktora mi pomagala. Czy moge uzyc tej masci w obecnej sytuacji ? Dziekuje

Lek. Michał Lenard

Ze względu na brak odpowiednich badań nie zaleca się stosowania tej maści w ciąży. Sugeruję wizytę u ginekologa, który zaleci odpowiedni lek. Pozdrawiam!