Czy osoba w ciąży może w czasie brania luteiny brać kwas foliowy?

Witam. Jestem w 30 tygodniu ciąży. Przed wczoraj wyszłam ze szpitala, leżałam w nim trzy dni, ponieważ stwierdzono u mnie skróconą szyjkę macicy, która ma teraz 23,5 milimetra. Zalecono mi branie dopochwowo luteiny dwa razy dziennie (rano i wieczorem) po jednej tabletce (przed pobytem w szpitalu codziennie brałam kwas fiolowy. Jednak z powodu stresu, zapomniałam zapytać się lekarza, czy mogę w czasie brania luteiny brać kwas foliowy (folik mama 2/3) i czy było by to bezpieczne dla dziecka?

Lek. Michał Lenard

Może Pani brać kwas foliowy razem z luteiną, nie ma powodu do obaw. Pozdrawiam!