Czy osoba z anemią zażywająca żelazo powinna odstawić alkohol?

Witam mam 28 lat i od dwóch miesięcy mam przepisane żelazo i inne witaminy z powodu anemii w tym czasie odstawiłam alkohol i miałam objawy odstawienne leki bezsenność stany depresyjne itd nie pije dwa miesiące i wcale nie jest lepiej trzy dni temu skończyłam miesiączkę i robi ciężkim przebiegu i zaczęły się zawroty głowy straszne osłabienie kołatanie serca i płytki oddech i martwię się co to oznacza jutro mam kolejne badanie krwi ale nie poprawia się nic a w szczególności problemy z oddychaniem

Witam!
Anemia może towarzyszyć różnym jednostkom chorobowym, należy wyjaśnić jej charakter i przyczynę. Przeanalizować trzeba badania laboratoryjne. Napisała Pani, że na okres przyjmowania preparatów żelaza odstawiła pani alkohol - problemem jest czy spożywanie alkoholu było sporadyczne i w ilościach przyzwoitych, czy miało służyć złagodzeniu lęku i napięć wewnętrznych (tzw. samoleczenie), czy może problem z alkoholem miął jeszcze inny charakter? Z Pani opisu wynika, że może mieć Pani problemy nerwicowe, depresję lub inne zaburzenia psychosomatyczne. Być może należy leczyć emocje i "duszę". Proszę się skontaktować z psychiatrą lub psychologiem.
Łączę wyrazy szacunku
W. Łuczkowski