Czy osoba z bólem piersi powinna zrobić szybko biopsję?

Czy czekać 6 miesiecy. Od około tygodnia bolała mnie i nadal boli prawa pierś. Poszłam na usg i opis jest taki: Gruczoł piersiowy prawy- struktura gruczołowo-tłuszczowa. Na godzinie 8- me na granicy otoczki ciennkościenna torbiel o śr. 5mm. Wyżej opisany opis odpowiada- birads-3. Węzłów chłonne nie powiększone, innych ognisk patologicznych nie stwierdzono. Pierś lewa- zmian ogniskowych nie uwidoczniono. zalecenia kontrolone usg za 6 miesięcy, maść arnika. Od pół roku biorę tabletki antykoncepcyjne ze związku z torbielką 20mm jajnika. Czy to mogłobyć przyczyną torbieli w piersi. Może lepiej zrobić biopsję.

Lek. Tomasz Budlewski

zmiana prawdopodobnie łagodna, proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.