Czy osoba z depresją może wrócić do pracy?

Tak się zastanawiam jak można wrócić do ukochanej pracy,wychowywać dalej 4letniego syna,skoro depresja od 4 mies już mnie wykańcza,a co dopiero tkwić w tym stanie lata:(. Wierze tylko w medycynę.Depresja powstała od natręctw obsesji dot tych samych schematów,ładu i porządku ogóle i sztywnością(trwająca od dwóch lat nieleczona,a wystąpiła ok roku po ur dziecka),zbytnio mi nie przeszkadzała,ale depresja to koszmar!. Biorę asentrę od ok.2 mies i od tygodnia jestem na dawce 125mg,a teraz parę dni na 150mg.Nie mam skutków ubocznych,ale tylko śpię,apetyt i waga ok,ale żadnego uśmiechu i energii.Mam się już ochotę zabić.Czy asentra podziała,skoro biorę od 9 listopada od dawki 50mg i zwiększał psychiatra

Dzień dobry. Najwyraźniej zdecydowała się Pani leczyć objawy, a nie przyczyny choroby. Można to porównać z leczeniem żółtaczki przez stosowanie maści wybielających na skórę. W skutek farmakoterapii ma Pani szansę zmniejszyć objawy, jednak nie ma szans na wyleczenie przyczyn. Musi Pani wziąć również pod uwagę, że obecnie leczy Pani objawy depresji, a jak sama Pani zauważa, depresja ta wyrosła na wielu innych zaburzeniach (obsesje i natręctwa). Trudno więc oczekiwać, że jeśli podłoże problemu jest zakorzenione głęboko w psychice, i jak Pani wskazuje od wielu lat, nagle zniknie. Nie chciałabym tutaj dyskutować o słuszności Pani wiary w psychoterapię, bo to już Pani indywidualna sprawa. Jednak może warto się przyglądnąć wynikom badań, wtedy nie będzie musiała się Pani zastanawiać nad słusznością wiary bądź niewiary w psychoterapię, ale po prostu będzie miała Pani do czynienia z faktami. Z jakiś też przyczyn umieściła Pani swoje zapytanie pod hasłem psychoterapia.

Osobiście polecam podjecie psychoterapii psychodynamicznej, równocześnie z terapią farmakologiczną, która w pierwszym okresie pomoże Pani w funkcjonowaniu. Jeśli terapia będzie prowadzona rzetelnie, z czasem powinna Pani wrócić do zdrowia. Serdecznie pozdrawiam

http://psychoterapia-krakow.net/

Szanowna Pani.

zaburzenia lękowe, depresyjne, nerwicowe równolegle z farmakoterapią leczy się skutecznie metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej, ponieważ farmakoterapia leczy objawy, nie leczy przyczyny problemu, nie trzeba tkwić w takim stanie lata, wymagane jest kompleksowe leczenie, to tak jakby Pani leczyła ropień miejscowo - bez nacięcia.

Pozdrawia serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Z moje strony zachęcałabym Panią, by rozważyła Pani (równolegle z farmakoterapią) podjęcie terapii, najlepiej poznawczo-behawioralnej, która byłaby skuteczną w poradzeniu sobie z nadmienionymi przez Panią symptomami.

Życzę Pani tego, co jest Pani najbardziej teraz potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com