Czy osoba z diastemą może założyć koronki?

witam.mam 45 lat.diastema i krzywe do przodu jedynki.zdrowe.chce szybko wyprostować zeby .slub syna. czy moge zalozyc koronki?

Bez dokładnego zbadania stanu jedynek i zgryzu który spowodował ich wychylenie ciężko mi w odpowiedzialny sposób skomentować Pani pytanie. Pozdrawiam

W celu zmniejszenia lub zlikwidowania diastemy można zastosować licówki porcelanowe. Są to cieniutkie płatki porcelany, które stomatolog mocuje na zewnętrznej powierzchni przednich zębów, w strefie estetycznej, czyli od jedynki do piątki. Są one dobierane odcieniem, rozmiarem oraz kształtem, by pasowały do reszty zębów. Nie tylko pozwalają uzyskać estetyczny wygląd zębów poprzez zamaskowanie np. diastemy, ale również zakrywają przebarwienia czy asymetrie zębowe. Dzięki nowoczesnym technologiom można je wykonać nawet na 1 wizycie. Jest jednak kilka przeciwwskazań co do ich wykonania, np. wady zgryzu, które należy omówić podczas wizyty konsultacyjnej. Jeśli jedynki są krzywe, wskazane jest leczenie ortodontyczne, które wymaga większej ilości czasu.

Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl badzbystry.pl