Czy osoba z fobią społeczną może ocenić działanie leku bez wychodzenia z domu?

Witam. Mam 26 lat, mezczyzna. Mam fobie spoleczna. Zazywam od niedawna lek Parogen 20mg rano i Perazin 50mg na noc (to przepisal mi lekarz do ktorego chodze od dluzszego czasu). Przez 1,5 roku wyszedlem z domu okolo 20 razy. Czy jestem w stanie ocenic dzialanie leku nie wychodzac z domu? Inny psychiatra (z osrodka terapii uzaleznien) przepisal mi Moklar ale nie wiem czy jest sens brac ten lek skoro nie wychodze i nie jestem w stanie ovenic dzialania Parogenu. Za malo literek by wszystko opisac..

Dzień Dobry Panu,

Z mojej strony zachęcałabym Pana mocno do podjęcia psychoterapii.
Proszę zacząć od tego małego kroku i pozwolić sobie samemu pomóc.
Może by ktoś bliski poszedł z Panem do Poradni, by mógł Pan zacząć terapię?
I w ten sposób mógłby Pan ocenić działanie leku?

Życzę Panu zadbania o siebie,
Irena Mielnik-Madej

Witam Pana
Jeżeli leki działają, to nie powinno być problemów z wychodzeniem
z domu i właśnie w ten sposób można rzetelnie ocenić działanie leku.
Skoro środki farmakologiczne bierze Pan od dłuższego czasu
i nadal Pan nie wychodzi z domu, to może dojść do izolacji społecznej.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii,
zanim fobia całkowicie zrujnuje Panu życie.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl