Czy osoba z guzem piersi powinna podać się zabiegowi chirurgicznemu?

Dzień dobry. Mam w piersi guza. We wrześniu 2017 roku. Lekarz onkolog po zrobieniu usg stwierdził że to gruczolakowłókniak. Bez biopsji. Jego zalecenie było wyciąć jednak ja zdecydowałam obserwować.. mam kontrolę w marcu. Czy decydować się na wycinanie bez biopsji itp. Czy obserwować? Wiele jest różnych opini. Nie ma mi kto doradzić. Pan doktor to podobno świetnych fachowiec lecz bardzo mało mówny. Nie wiem jak ma wyglądać ewentualny zabieg itd. Czy mogę prosić o jakieś informacje.

Najlepiej będzie najpierw wykonać biopsję guza, a po uzyskaniu wyniku badania cytologicznego zadecydować o dalszym sposobie postępowania/wycięciu guza.