Czy osoba z Hashimoto kwalifikuje się do operacji zmniejszenia żołądka?

Jestem na dietach kilka lat bezskutecznie oczywiście współpraca z dietetykiem. Ważę 93 kg przez otyłość rozwinęły się choroby takie jak Hashimoto oraz insulinoopornosc lekarz rodzinny rozkłada ręce ponieważ pojawia się nawracająca anemia. Endokrynolog kazała schudnąć ale żadne ćwiczenia i diety nie pomagają. Więc moje pytanie brzmi czy kwalifikuje się do operacji zmniejszenia żołądka?

Dzień dobry,

jeżeli nie może Pani schudnąć - to znaczy, że Pani organizm jest przez coś blokowany i nadal jest. Prawdopodobnie operacja żołądka nie rozwiąże tego problemu. Może warto poszukać innego dietetyka i spróbować jeszcze raz diety.

Pozdrawiam