Czy osoba z jaskrą może ubiegać się o stopień niepełnosprawności?

Czy osoba z jaskrą może ubiegać się o stopień niepełnosprawności? Jak tak to jaki?

tak,jeżeli pole widzenia jest ograniczone do 10 stopni,czyli luneta lub, Przepisy określają też ostrość wzroku, która w oku lepszym nie może być lepsza niż 0,3 z optymalną korektą. wtedy mamy inwalidztwo wzrokowe. Pozdrawiam