Czy osoba z wyrodnieniem stawów może przyjmować dowolny lek nie obciążający układu pokarmowego?

Otrzymałam Nimesil w celu łagodzenia bólu związanego ze zwyrodnieniem stawu. Mam go zażywać dwa razy dziennie przez dwa tygodnie, jednak od dawna mam problemy z żołądkiem (zgaga, mdłości, odbijanie, czasem ból) i boję się go zażywać w związku z tym. Mówiłam o wątpliwościach lekarzowi, lecz tylko wzruszył ramionami. Czy mogę stosować inny lek przeciwbólowy, który nie obciąża układu pokarmowego?

Dzień Dobry Pani,

A co by Pani powiedziała na skupieniu się na rozmasowywaniu bolącego stawu?
Powracając do Pani pytania, polecałabym dopytać w aptece o skuteczny i nie obciążający medykament.

Z przesłaniem dla Pani wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Do leków tzw " bezpiecznych dla żołądka" należy paracetamol, tramadol i pyralgina. Czasami w przewlekłym bólu stosuje się leki przeciwdrgawowe lub przeciwdepresyjne, takie które działają przeciwbólowo i można je stosować długo.