Czy osoba zakażona gronkowcem może się całować?

Czy jesli mam zakazenie gronkowcem (mam czyraka) to czy mogę całować się ze swoją dziewczyną? Czy będzie ona przez to chora? Czy nie muszę ograniczać takich kontaktów? Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podał Pan gdzie ma Pan czyraka. Jeśli jest to zmiana okolicy ust, lepiej ograniczyć kontakt, żeby zmiany nie zanieczyścić i dać jej się wygoić. Jeśli w innym miejscu, nie powinno mieć to żadnego wpływu.