Czy osobie z atakami złości można pomóc?

Witam. Potrzebuję pomocy. Związałam się z cholerykiem, który ma ataki furii i złości. Sam zdał sobie sprawę, że wymyka się to z pod kontroli. Czy takiej osobie można pomóc? Czy w jaki kolwiek sposób można to wyleczyć? Poprzez terapie lub farmakologicznie ( leki na uspokojenie?) Proszę o pomoc bo czuję się bezradna.

Witam Panią. Po przeczytaniu Pani postu myślę, że pierwszym najważniejszym krokiem powinna być diagnoza u specjalisty. Dość ogólnie opisała Pani wybuchy złości u swojego partnera. Być może, że stosuje on przemoc. Wówczas powinien udać się do udziału w odpowiednim programie pomocowym. Myślę w tym kontekście o Pani poczuciu bezpieczeństwa. Proszę na nie zwrócić uwagę. Zbytnia koncentracja na zachowaniu partnera i na ewentualnych pomysłach jak mu pomóc może utrudniać Pani sprawdzenie co dzieje się z Panią w tej relacji. W Białymstoku jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. To dobre miejsce do rozpoznania problemu. Dopiero następnym krokiem są właściwe, dopasowane do diagnozy oddziaływania. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam, związała się Pani z osobą która nie kontroluje swoich ataków złości. Partner zdaje sobie sprawę że ma trudności z opanowaniem zachowania. Proszę skorzystać z pomocy psychologa i psychoterapii. W trakcie konsultacji będzie czas zastanowić się w jaki sposób sobie pomóc, jaka forma pomocy będzie najbardziej skuteczna, czy warto będzie również skorzystać z pomocy psychiatry i farmakoterapii. Pozdrawiam serdecznie

Przede wszystkim należałoby zbadać co leży u podłoża tych wybuchów, bo przyczyny mogą być różne. Dlatego zalecam konsultację u specjalisty - psychologa, psychoterapeuty. Być może wskazana będzie też konsultacja u psychiatry, w celu dobrania odpowiedniej farmakoterapii.
To dobrze, że partner sam zdaje sobie sprawę z tego, że ma problem. Dzięki temu być może łatwiej będzie go przekonać do wizyty u specjalisty.

Pozdrawiam serdecznie