Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 4 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy osoby cierpiące na epilepsję mogą mieć zaburzenia zachowania oraz zaburzenia poznawcze?

Witam Czy osoby cierpiące na epilepsję mogą mieć zaburzenia zachowania oraz zaburzenia poznawcze ( zaniki pamięci, problemy z koncentracją ) ? Czy jest to częste? Kiedyś przeczytałam, że tylko tabletki na epilepsję mogą wywoływać ww skutki uboczne, jednak nie sama epilepsja. Jak to jest? Pozdrawiam
KOBIETA, 22 LAT 11 miesięcy temu

Witam! Zaburzenia zachowania, poznawcze i wiele innych należą do obrazu klinicznego wielu typów epi. Bardzo charakterystyczna jest osobowość padaczkowa, a czasem charakteropatia padaczkowa. Te objawy opisywano jeszcze przed wprowadzeniem właściwych leków p/padaczkowych. Leki przeciwpadaczkowe bardzo często zatrzymują powstawanie i postęp wymienionych objawów. Pozdrawiam W. Łuczkowski.

0

Padaczka może przybierać różne formy - od utraty przytomności z drgawkami do zaburzeń zachowania. Czasem napad padaczkowy objawia się właśnie zaburzeniami zachowania. W okresie do kilkunastu minut-godzin po napadzie padaczkowym może występować tzw. stan pomroczny ponapadowy, podczas którego pacjent może mieć zaburzenia pamięci, zachowania, trudności z koncentracją. Jednak długotrwałe problemy z pamięcią nie są charakterystyczne dla padaczki. Proszę skonsultować się n neurologiem prowadzącym odnośnie zaburzeń, być może potrzebna będzie dokładniejsza diagnostyka (badanie neuropsychologiczne, kontrolne badanie neuroobrazowe, itp.)

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy