Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 6 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy osoby cierpiące na epilepsję mogą mieć zaburzenia zachowania oraz zaburzenia poznawcze?

Witam Czy osoby cierpiące na epilepsję mogą mieć zaburzenia zachowania oraz zaburzenia poznawcze ( zaniki pamięci, problemy z koncentracją ) ? Czy jest to częste? Kiedyś przeczytałam, że tylko tabletki na epilepsję mogą wywoływać ww skutki uboczne, jednak nie sama epilepsja. Jak to jest? Pozdrawiam
KOBIETA, 22 LAT 7 miesięcy temu

Witam! Zaburzenia zachowania, poznawcze i wiele innych należą do obrazu klinicznego wielu typów epi. Bardzo charakterystyczna jest osobowość padaczkowa, a czasem charakteropatia padaczkowa. Te objawy opisywano jeszcze przed wprowadzeniem właściwych leków p/padaczkowych. Leki przeciwpadaczkowe bardzo często zatrzymują powstawanie i postęp wymienionych objawów. Pozdrawiam W. Łuczkowski.

0

Padaczka może przybierać różne formy - od utraty przytomności z drgawkami do zaburzeń zachowania. Czasem napad padaczkowy objawia się właśnie zaburzeniami zachowania. W okresie do kilkunastu minut-godzin po napadzie padaczkowym może występować tzw. stan pomroczny ponapadowy, podczas którego pacjent może mieć zaburzenia pamięci, zachowania, trudności z koncentracją. Jednak długotrwałe problemy z pamięcią nie są charakterystyczne dla padaczki. Proszę skonsultować się n neurologiem prowadzącym odnośnie zaburzeń, być może potrzebna będzie dokładniejsza diagnostyka (badanie neuropsychologiczne, kontrolne badanie neuroobrazowe, itp.)

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy