Czy ospa przekształci się w półpaśca?

Witam.Mam końcówkę ospy.Ostatnie krostki odpadają. Okazalo sie,ze mąż zaraził sie i objawilo to sie polpascem.Moje pytanie brzmi czy ja ponownie moge sie zarazić i tez miec polpasca? Drugie pytanie to czy octenisept ma stosować mąż teraz na te burchle co sie pojawily na tulowiu czy dopiero jak przyschna? A jak mam mu przetłumaczyć ze to może być groźne dla niego i innych .NIC do niego nie dociera,nie wziął zwolnienia(bo lekarka powiedziała ze nie zaraza) i nadal chodzi na silownie. Porazka

Można stosować octanisept. Wskazany byłby jednak dodatkowo Heviran u męża.
Pani na chwilę obecną się nie zarazi, półpasiec to aktywacja uśpionego zakażenia wirusem VZV.