Czy Otrivin zaszkodził ciąży?

Witam, laryngolog wiedząc że jestem w 17 tygodniu w ciąży przepisał mi otrivin 3 dziennie na obrzeknietą śluzówkę nosa. Po dwóch dniach stosowania udałam się do kontroli do lekarza rodzinnego i Pani doktor powiedziała że nie powinno się stosować otrivinu w ciąży. Lek oczywiście odstawiłam, ale proszę mi powiedzieć czy mogłam przez te dwa dni zaszkodzić dziecku?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Istnieje bardzo niewielkie prawdopodobieństwo iż mógł on zaszkodzić dziecku.