Czy otwarcie przetoki przyodbytniczej to powód do operacji?

Witam, mój mąż trzy lata temu był operowany na przetoke przyodbytniczą, i znowu mu się "otwarła" powodując straszny ból, czy to jest normalne ? czy to znaczy że znowu musi iść na operację ?

Niestety, ale trzeba w tej sprawie najlepiej skoonsultować się z proktologiem i być może konieczne okaże się ponowne leczenie operacyjne.