Czy otwarty ząb mleczny się nie złamie?

Syn (2 latka) ma martwy górny siekacz na skutek urazu. Wcześniej była przetoka. Ząb został otworzony, przeczyszczony kanał. Została założona pasta jodoformowa i opatrunek. Zaraz po tym pojawiła się jeszcze większa przetoka, odpadł opatrunek i lekarz otworzył zęba ponownie, wyciągnął wszystko i zostawił ząbek otwarty do codziennego płukania. W przypadku pozostawienia zęba otwartego i regularnie płukanego, jaka jest szansa na to, że ten ząb się w takim stanie utrzyma do czasu wybicia się zęba stałego? Z tylu zęba jest dość duża dziura i zastanawiam się, czy szkliwo martwego zęba jest tak wytrzymałe, żeby przez kolejne 4 lata nie ulec złamaniu w związku z osłabioną strukturą?

Ten ząbek z dużym prawdopodobieństwem ulegnie zniszczeniu,ale jeżeli nie będzie sprawiał kłopotów niech pozostanie na swoim miejscu tak długo jak to jest możliwe.